Akce

Akce a videa

Nomádi a přátelé

Přestože pracujeme 100% na dálku, rozhodně to neznamená, že jsme samotářští poustevníci. Podívejte se, na jakých akcích jsme byli!

Content Design Meetup: Narrative Innovation

Ponořte se do překotného světa agenturní práce v 10 minutách

Zjistěte, jak se copywriter tajně stane UX writerem, aby nastavil tonalitu softwaru a propojil přání s reálným provedením. Odhalte, jak těsný je opravdu vztah mezi ideálem a realitou při implementaci tone of voice u produktu.

Web Summit 2023

Startup Showcase: aplikace Contesaur

Největší technologická konference v Evropě? Tam opět nemůžeme chybět.

Pondělí 13. 11. – na pódiu se starostou Lisabonu a CEO WebSummitu

Úterý 14. 11. – na stánku 801 v Pavilonu 5 představujeme aplikaci Contesaur. Mentoring u Olivie Morley z Adweek.

Středa 15. 11. – konference, přednášky, networking

Čtvrtek 16. 11. – Přijali jsme pozvání od @Women in Tech a ukázali jsme se se na jejich Lounge pódiu ve Spotlight Session chvíli po poledni. Odpoledne pak představíme Contesaura ve dvou minutách na Startup Showcase.

Behind the Code: Flexible Work

Managing a remote agency

Seniorita, technická zdatnost, komunikace, zodpovědnost. Bez toho práce na dálku z mojí zkušenosti prostě nefunguje. 

Pretty Much Nomads s.r.o. jsme od začátku budovali jako fully remote agenturu. Tehdy jsme s Petr Zacik plnohodnotně nomádili a líbila se nám myšlenka dát dohromady partu lidí, kteří fungují stejně. Na pláži ve Vietnamu ten nápad roztáhl křídla, než narazil do české reality. 

Agentura má přes 3 roky a za tu dobu jsme vytvořili webové stránky, obsahovou strategii, obchodní materiály a whitepapery pro více než 35 technologických firem.

Pomáhali jsme validovat softwarové produkty, mapovat onboarding nových uživatelů, chystat produktová videa a obchodní prezentace. Koordinovali spolupráci s partnery v USA, navrhovali expanzi do Kanady.

O našich zkušenostech, bolestivých začátcích a tvrdě vykoupených poznáních.

CopyCamp 2023

Copy, co klikne: Krátký ponor do hlubin UX Writingu

Zahoďte učebnicové poučky. Zbavte se nucené kreativity. Naší doménou jsou tlačítka, upomínky, tooltipy a formuláře. Naše tempo je pomalé (“Co ti tak dlouho trvá na jedné větě?”). Naším pánem je uživatel. Skočte do vln funkčních textů pro uživatelská rozhraní. Neutopím vás ve faktech – osvěžím jednoduchými principy.

Content First 2023

User Journey jako zlatý grál pro váš (marketingový) obsah
Zamýšlíte se někdy nad tím, proč vaši uživatelé opouštějí váš produkt? Co jsou bolestivá místa a problémy, které je nutné vyřešit? Většina marketingových kampaní se zaměřuje na získání nových zákazníků a prezentaci produktu v tom nejlepším světle. Pravý boj ale začíná až po registraci nebo objednávce. V této přednášce se podíváme na to, jak pomocí dobře načasovaného a implementovaného obsahu udržet své zákazníky.

WebExpo 2023

Generátory textu pomocí AI – představují hrozbu nebo výhodu pro autory obsahu?
Vladana se ve své přednášce ponoří do světa generátorů textu AI a jejich dopadu na psaní obsahu. Představí top nástroje, nejúžasnější případové studie a ukáže vám, jak vám mohou AI generované návrhy ušetřit čas a úsilí. Dokonce vám poskytne příklady generovaných textů, abyste to mohli vidět sami. Nakonec vám Vladana dá nahlédnout do budoucnosti spolupráce člověka a AI při tvorbě obsahu a podělí se o své předpoklady, jak by to mohlo vypadat.

Citronáda & #Neformálko

Strasti a slasti agenturního byznysu
Prostě tam vlastně celou dobu směřovali. Můžeme s nadsázkou říct, že každému z nich se to prostě stalo. Každý z nich řídí agenturu. Jinak velkou. Jinak zaměřenou. A jinak dlouho. Přijďte si poslechnout, jaké jsou jejich strasti a slasti.

Webinář Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Jak si naplánovat obsahový marketing na rok 2023
Lámete si hlavu, jaký obsah letos připravit? O čem tvořit, kde publikovat a proč? Sepíšete si, jaké služby nebo produkty nabízíte a komu. Definujete si komunikační cíle a připravíte si obrysy taktiky, jak k nim dojít. Určíte si témata, které chcete komunikovat, a postupně si je začnete přidávat do šablony plánu. Jednotlivé kusy obsahu si tak poskládáte do ucelené, a hlavně funkční skládačky. Něco si naplánujete přímo na workshopu, zbytek už zvládnete sami podle nastaveného systému.

Web Summit 2022

Startup Showcase: aplikace Contesaur

Předvedli jsme naši webovou aplikaci v rámci ALPHA startup programu na lisabonském WebSummitu. Na největší technologické konferenci v Evropě jsme nemohli chybět ani jako účastníci, ani jako vystavovatelé.

PRAGUE UX WRITERS MEETUP

UX Writing vs UX Design: The Ultimate Workflow
Psaní textů do mobilních a webových aplikací je čím dál víc v kurzu. Kdy vstupuje UX Writer do procesu tvorby a jak má vypadat jeho spolupráce s UX Designerem? Nelezou si do zelí? A kdo má mít poslední slovo? Na závěr se uklidníme fotkama koček a dostanete pár tipů, jak se z toho nezbláznit.

Czech On-line Expo

UX Writing vs UX Design: The Ultimate Workflow
Psaní textů do mobilních a webových aplikací je čím dál víc v kurzu. Kdy vstupuje UX Writer do procesu tvorby a jak má vypadat jeho spolupráce s UX Designerem? Nelezou si do zelí? A kdo má mít poslední slovo? Na závěr se uklidníme fotkama koček a dostanete pár tipů, jak se z toho nezbláznit.
Přesunout se na začátek